Životopis

***
Jméno: Anděla Ludmila Heřmánková
***
Přezdívka: Le fille Ash  [Le fíj Aš] nebo jen Ash
***
Věk: 20??
***
Kontakt: armenher@gmail.com
***
Motto pro život:Nesni svůj život, ale žij svůj sen.
***
V rámci TCA jsem: Tanečnice, pisálek a cosplayerka
***
Krátká biografie: Ano. Narodila jsem se jednoho léta minulého století, okolo páté hodiny ranní. Z toho důvodu jsem spíše nočním ptákem, než ranním ptáčetem. Po čase „radostného“ dětství jsem nastoupila na základní školu, kterou jsem úspěšně absolvovala a nyní navštěvuji školu o stupeň vyšší. Má volba padla na Waldorfské lyceum (kdo nezná, nechť klikne: SEM).
Již v pěti letech se u mne začala klubat záliba v umění. V té době konkrétně v tanci, kdy jsem na puštěnou hudbu často „improvizovala“ ještě neohrabanými, zdánlivě tanečními, krůčky. O tři roky později, tedy v osmi letech, jsem pak poprvé sáhla po peru a prázdném listu papíru a vytvořila svoji první povídku, Příběh strachu, a o něco později i první báseň, Tanec kvítků květin. Pak jsem na tyto umělecké pomůcky zase na nějaký čas zanevřela.
To jsem se už ale začala věnovat tanci v Základní Umělecké Škole, což mi vydrželo až dodnes.
Od mého nástupu na ZUŠ už však uběhlo devět let a já se tak velmi brzy stanu absolventkou jejího tanečního oddělení. K tomu jsem se také jeden čas, přesněji po dva a půl roku, navštěvovala také oddělení sólového zpěvu. Což už sice delší dobu není pravda, ale i tak to ve mě zanechalo silné dojmy a krásné zážitky.
Bylo to roku 2010, kdy jsem dostala chuť znovu něco napsat. Neotálela jsem proto a začala na papír pomalu přenášet příběh, který se mi zrodil v hlavě. Téměř tedy šest let po napsání mého prvního literárního pokusu. Od té doby jsem však nepustila pero z ruky a intenzivně tvořím a vymýšlím nové a nové příběhy.
Ještě toho roku, kdy jsem se znovu ke tvůrčímu psaní vrátila, jsem se rozhodla pro zásadní průlom. Založila jsem si na internetu blog, kam jsem své výtvory začala dávat. Blog je nyní oficiálně nazván Listy snů a už  na něm najdete nejen moji tvorbu.
Za tu dobu, co ho mám, se stalo mnoho zajímavého. Interaktivně jsem se seznámila s blogerem Kelyšem, se kterým jsem od července 2011 společně tvořila „písně“. Já text, on hudbu a zpěv. Ano, takže tu máme ještě navíc mé „textařské“ já. Potom od února 2011 jsem vedla (jako samozvaná šéfredaktorka) v té době mnou založený online literární časopis Numéro Un a v neposlední řadě jsem s mojí kamarádkou Sněhurkou vytvořila zbrusu nový literární žánr jménem bissazioa (Více ZDE). Nu a jak se den se dnem sešel, po mém seznámení se s Trigatronem, alias mým přítelem Jirkou, začala jsem v sobě živit novou zábavu. Oblékání se do kostýmů. A co se nestalo, po pouštění Numéra, spadla jsem do projektu nového. Ten projekt se jmenuje CONtejner.cz a vzešel v povědomí přesně 1.10.2013,.
A co budoucnost? Ta je ještě vzdálená a jelikož jsem člověk žijící většinou přítomností, moc se jí nezabývám. Nezapírám ale, že mám velkou chuť jednoho dne vydat vlastní knihu… (a dokonce na tom již i pracuji!)
***
Co bych o sobě řekla: Jsem mladá dívka s duší umělce. Ráda pomohu, mohu-li a ráda poradím, když vím jak. Baví mne téměř vše, na co sáhnu. To proto, že se na všem a na každém snažím najít něco pozitivního. Jsem snílek, ale ne snílek v pravém slova smyslu. Své sny se snažím si plnit, a je pravdou, že se mi to už nejednou opravdu povedlo.
Když bych se měla zabývat tím, co mám ráda, pak by hned za mými koníčky (psaní, tanec a zpěv) stála příroda a vše, co je s ní spojené. Zajímám se o ni. Nacházím v ní spoustu inspirace a myslím si, že zrovna od přírody se my máme ještě co učit!
Také velmi ráda poslouchám hudbu. Když si chci odpočinout a „zarelaxovat si.“
U mě doma hraje hlavně vážná hudba (opery, symfonie…), i přesto ale dokážu schroustat většinu stylů. Jen metal, rock, hip-hop, rap a jim podobné, opravdu nemusím. Obecně bych mohla říci, že mám ráda hudbu, která je něčím originální. Jiná než ta, co se dnes běžně  poslouchá.
Jsem také člověk, který se rád uchýlí do jiného světa. Pryč od reality. To proto píšu a vytvářím si vlastní takové světy, a proto píšu hlavně fantasy a sci-fi. Tyto dva žánry, mne fascinují a zvláštním způsobem přitahují. Ze samého důvodu také když se chci podívat na nějaký film, nebo si přečíst nějakou knihu, je fantasy a sci-fi na prvním místě!
Reklamy

komentářů 18 (+add yours?)

 1. Intuice
  úno 03, 2015 @ 20:14:09

  Milá Ash, líbí se mi na Tobě, že víš, co chceš. To každý mladý člověk neví. Jen tak dál. 🙂

  Odpovědět

 2. Erička
  led 04, 2014 @ 18:14:20

  Podle toho, co právě čtu, doopravdy držíš svůj život a směr pevně ve svých rukou 😀 V mnoha bodech se v tobě vidím 🙂 Miluji tanec jako ty, je to pro mě víc než tanec, je to smyslnost, svoboda a komunikace s tělem, chtěla bych se mu věnovat víc, snad se mi to splní jako tobě 🙂 MĚJ SE MOC HEZKY 😀

  Odpovědět

 3. Katka
  čvc 31, 2013 @ 05:52:31

  Ahoj Ash, líbí se mi tvůj profil, hlavně věta „baví mě téměř vše, na co sáhnu“. To je super a znám i lidi opačného zaměření.

  Odpovědět

 4. Elííí
  říj 18, 2012 @ 10:44:07

  Máš to tu úžasný!!! :))))) Eliška

  Odpovědět

 5. Mirek Toms
  kvě 25, 2012 @ 16:57:20

  Můžete mi trochu pomoct v hloubání proč úmyslně dáváte ke svému pseudonymu mužský člen „Le“, jako „ten dcera“ ?

  Odpovědět

 6. Ivča
  úno 17, 2012 @ 22:16:02

  zdravím. přilákal mě sem Händel, také jsem příznivcem klasiky, ba přímo, se jí věnuji. nevíš, kde bych mohla najít nějaké zajímavé publikace k této opeře( Acis a Galatea) nebo cokoliv, na čem by se dala postavit seminárka na umělecké škole …téma mne zajímá chce to jen uchopit. měj se hezky Ivča.

  Odpovědět

  • Le fille Ash
   úno 17, 2012 @ 22:22:44

   Přeji krásný večer… To podle toho, jak bys chtěla seminárku pojmout. Možná by nebylo na škodu, celou operu shlédnout a rozebrat (takový ten rozbor hudby, příběhu a další.. proč je zrovna tady v této části, tahle hudba, proč tahle postava tady zpívá právě to a další…). Ale i kdyby ne, rozhodně není špatné sehnat celé DVD a podívat se na operu vcelku. Tu, o které jsem psala zde (Z Royal opera house v Londýně) mohu jen doporučit! Většina částí z ní je ke shlédnutí na youtube, ale asi nejlepší je mít celé DVD. To se dá bez problému zakoupit zde: http://www.classicdvd.cz/klasicka-hudba/opera-opereta-dvd/h-ndelf-acis-galatea-royal-opera-blu-ray….
   Ale pokud máš ještě jinou představu, jak bys chtěla práci udělat, klidně řekni.. 😉

   P.S. Ano, Händel a jeho opery jsou úžasné!

   Odpovědět

 7. Kitty
  srp 10, 2011 @ 21:01:00

  Milá jak? Ash? Podle stylu vyjádření jsem tě přiřadila mezi nás letité. Ale taky vím o textaření. V tak drobném věku tolik zájmů a docela vytříbených? Ráda nahlídnu a poučím se. Zdravím a přeju nadhled a šťastnou ruku ve všem. Ať mám co pěkného číst. Zdraví a fandí Kitty.

  Odpovědět

 8. RM - Lucifer´s Angel
  bře 12, 2011 @ 19:34:57

  Líbí se mi, že píšeš, že poslouchám klasiku, takových lidí moc neznám a to hlavně v tvém věku.

  Odpovědět

 9. zarox21
  bře 04, 2011 @ 14:16:52

  Přeju hezké umělecké zážitky a hodně čtenářů. Jinak fandím vašemu gravataru. Připomíná mi jednu kočku, co žije plným životem 🙂 (z reklamy na nějakou kočičí pochoutku). Tak hodně štěstí.

  Odpovědět

 10. annapos
  bře 04, 2011 @ 00:02:09

  Zdravím srdečně milá Ash.
  Píšete že jste mladé děvče, já jsem stará žena a přes to si můžeme docela dobře porozumět, budete-li chtít, číst můj blog, budu mít radost, vždy mne potěší pokud mladí lidé mají zájem o zajímavé věci a já věřím že u mě něco co vás zaujme najdete. Anna

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .