Bissazioa, Návrat Noemovy archy

A tak se jednou zase dvě „bláznívé dívky“ sešly a během dlouhé rozmluvy vyplodily zase další nesmysl (nebo smyslný nesmysl?) To už je na vás… no, ano. Zase jsme se Sněhurkou tvořily!!

V Číně dal jeden vladař postavit nekonečné schody. Pod vedením udatného kung-fu bojovníka se správnou německou výslovností schody vzkvétaly. Zbloudilí občané Číny chodili kolem a obdivovali krásnou safírovou střechu, která schody kryla. Jednoho dne stavby viděli dělníci i bojovník na nebi záblesk světla. Poté začal z nebe padat drahý pudr a oblečení z nějaké velké nebeské šatny.

Dokonce i pingpongový míček spadl. Ale neměl dobrý den a tak dopadl přímo na mucholapku. „Jejda,“ křikla mucholapka. „To už mi přišlo to bezdrátové připojení k internetu?“ „Každý pes jiná ves,“ křičela do toho tříproužková silnice, která dnes pod účinky modrého radaru, kupodivu, zmodrala. Vzpomínala pak na časy, kdy ještě archeologové pod ní hledali staré egyptské vykopávky. Našli dokonce i balkon bez podlahy a dirkovanou matematiku.

Lanový most byl tehdy tak hluboko pod zemí, že na něj „kopáči“ nepřišli. A proto dodnes ještě leží pod silnicí. Lucerna z Narnie ale chtěla tuto skutečnost změnit. Silou své vůle si nechala narůst nožičky a šla cestou a necestou k té modré silnici. Nebyla ale zvyklá chodit, a proto využila auta stěhovací služby a vydala se ke konečnému happy endu. Zlomyslný mikrofon však také toužil po nalezení lanového mostu. Věděl ale ještě také o existenci dalšího pokladu. Čínského koberečku.

A tak se mikrofon a lucerna setkali na místě činu. Jaká to náhoda, že? Nebo snad jen souhra všelijakých okolností? To nevadí. Hlavní bylo, že mezi těmi dvěma soky nastal nemilosrdný boj. Avšak, ne dlouhý. Náhle se z nebe spustil prudký liják. Hromy a blesky křižovaly oblohu a mikrofon i lucerna měli před očima Noemovu archu. Nakonec Zemi zachvátila potopa. Už podruhé. A po všem, a to i po Lucerně a mikrofonu, byla veta. Jaká to škoda…

Reklamy

komentářů 11 (+add yours?)

 1. Petr Hynek
  zář 28, 2011 @ 20:49:16

  Už jsem se jednou tuším ptal – to musí být dobrý vzorek, co u toho kouříte…. 🙂 Dobrý úlet, ale proč ne. 😀

  Odpovědět

 2. Janinka
  zář 26, 2011 @ 09:10:33

  No to je úlet velký jako Čína, ale skvělý :). Kde se dá zařídit, aby z nebe padalo oblečení? Já bych akutně potřebovala džíny a kabátek, ale nějak se mi nedostává času si je koupit. Tak kdyby to šlo, prosím velikost 38 :D!

  Odpovědět

 3. Vendy
  zář 24, 2011 @ 16:57:28

  Tohle je naprosto šílený!
  Ale skvělý!
  Takové úlety mám ráda, připomíná mi to takzvané povídky „každý napiš kousek“…
  Palec nahoru!

  Odpovědět

 4. Jarka
  zář 24, 2011 @ 09:22:39

  Svět fantazie, je krásný svět a je moc dobré, ho čas od času navštívit. Když se přidá parťačka Sněhurka, to se pak dějí věci!! 😉 😀

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: