Prokletí dragola, intro k nové kapitolové povídce

Ano. Ano. Vím. Je toho moc. Nu což. Víte, když já ale dostala nápad! Tedy, o čem to teď mluvím. Samozřejmě, že o povídkách. O těch kapitolových. Nejprve jsem neměla dlouhou dobu nápad na nový příběh a teď, teď se mi vyrojily hned dva. Nejprve to byla Bezejmenná, a teď tohle.

Povídka se jmenuje Prokletí dragola a měla by být pokusem o typické fantasy. (Ano, od tohoto žánru se nehnu! 😉 ) To znamená, že zde nebudou jen obyčejné postavy, ale postavy s určitým povoláním. Proto se tu setkáme s mírně i více ironickým a odvážným válečníkem, mágem, stoicky klidným druidem a nakonec i s prapodivným, ale slušným a silným hraničářem. Nebudou chybět kouzla a jiná magie, také různé další fantasy rasy (jako elfové, nemrtví, goblini a mé výmysly; dragolové a bílí elfové…). Všechny podrobné vysvětlivky povolání a ras přijdou později.

A jaký je tedy celý příběh připravované povídky?

Když hraniičář Remyss zjistí, že pověst jeho a jeho přátel, je poškozena, protože před patnácti lety udělali jednu chybu, kvůli které jsou teď pokládáni za zrádce, rozhodne se znovu vše dát do pořádku. Zrovna se to hodí, protože jeho odvěký nepřítel, dragol Hefalstix,  který se dlouho po jejich posledním souboji neobjevil, znovu povstal a ohrožuje nevinné obyvatele zdejšího světa. Hraničář proto znovu svolá  „Čtyřku“ (Jak jsou Remyss a jeho přátelé obecně známi) a chystá se na těžký souboj s nemilosrdným nepřítelem z podsvětí, Hefalstixem.

No. Byl to okamžitý nápad. Uvidíme, co se z toho vyklube. Na psaní se těším, protože se tady chystám pořádně si vyhrát s popisy a s různými detaily, které jsem v Galdarianu zanedbávala. Tam jsem se soustředila pouze na příběh. Tady tomu bude jinak. No, uvidíme.

Ještě ke Galdarianu, když už jsme u něj. Předevčírem (15.8.) jsem dopsala poslední věty Náramkové story! Čislo 32, je číslem dlouhé závěrečné kapitoly. Tak to jen pro informaci.

Advertisements

komentářů 11 (+add yours?)

 1. Trackback: Prokletí dragola, kapitola první « Listy snů
 2. Vivienne
  srp 22, 2011 @ 20:49:31

  vypadá to opravdu dobře, už se těším 🙂

  Odpovědět

 3. Jarka
  srp 19, 2011 @ 17:53:59

  Takže nám už zbývají jen čtyři kapitoly a budeme vědět, jak to s Allen a jejími přáteli dopadlo! 🙂 Určitě mi bude za tím příběhem smutno, doufám, že mě stejně zaujme některý z tvých další, chystaných. 😉

  Odpovědět

 4. RM - Lucifer´s Angel
  srp 18, 2011 @ 18:44:47

  Začala soutěž o nejlepší blog, takže si začněte shánět hlasy. odkaz: http://rmblanik.wordpress.com/2011/08/18/soutez-o-nejlepsi-blog-zacina-%e2%80%93-sonb-i/

  Odpovědět

 5. Petr Hynek
  srp 16, 2011 @ 22:42:30

  Ty jsi ale pilná včelka.
  Je to lepší nežli ´telka´ !
  Já též místo televize
  popisuju svoje vize 🙂

  Odpovědět

 6. RM - Lucifer´s Angel
  srp 16, 2011 @ 22:32:50

  zní to zajímavé. jsem na to zvědavá. Třeba to je další věc, která mě chytne a budu jí tu číst 😀

  Jinak na mym blogu se zachvíli bude uzavírat soutěž o nejlepšéí blog a byla bych mos ráda, kdyby si se zůčastnila 😀 http://rmblanik.wordpress.com/2011/08/07/soutez-o-nejlepsi-blog-sonb-i/

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: