Bisazzioa, to už je dávná historie (ne, to je opravdu jen název!)

Tedy, po dlouhé době odmlčení a napjatého čekání, jsme se zase se Sněhurkou setkaly a… co myslíte. No, jistě. Zase „daly hlavy dohromady“ a vytvořily další Bisazziou. Tentokráte na téma… na téma… na velmi závažné téma 😀 Přeji tedy příjemné počtení!

Hnědá morčata už roky a roky… no, nic. To je dávná historie. Začalo to tehdy, když mléčné čokoládové fidorky měly… no, to je také dávná historie. Vraťme se o milion let zpět. Na počátku to byl boj o přežití, který vedly všechny odstíny růžové s modrou…odstíny volaly… „SSO, OSS, nééé, S… OOOO… EEEESSSS!!!!“ Ale..! Slyšela je jen vesmírná stanice, která ovšem byla plná hnědých morčat. Ta měla na starosti něco důležitějšího než válku odstínů. Ona vedla vlastní válku s lodí hrůzostrašných bílých fidorek. Fidroky z toho měly Vánoce. Tolik válek už vyhrály, že… (o tom mluvit nebudeme… dávná historie). Ale…! Kruhový výbuch, který nastal, tak tooo.. nééé… s tím nepočítaly. Rozpoutala ho letka zuřivého popcornu, (abyste rozuměli, popcornoví draci). Fanoušci zeleného odstínu, křičeli: „Kanda, Kanada, KÁÁÁÁnadaa… ne, zelená, zelená, zééélená!“ Morčecí velvyslanec se rozzuřil. „Tohle by už mohlo začít!“ Tedy se do toho vložily vysoké růžové holínky, které, kupodivu, byly na straně zelených. Coo? Né, růžových přeci! (Error 404,text nenalezen…“). A proto začali pátrat po neznámém kódu. Rozpoutala se velká finálová bitva mezi morčaty a fidorkami. Na stranu fidorek se přidala zákeřná modrá barva a na stranu hnědých morčat růžové odstíny. Takže vlastně válka rozpoutala bitvu mezi… mezi… VŠEMI! (Eh, těmi, co byli na počátku, dávná historie). Jenže. Modrá a růžová. No, co říci. Bojovali statečně, ale nepočítali s jednou věcí. Když se smíchají tak, škoda a hrůza pomyslet, stanou se jednou barvou. Fialovou. Ta, vlivem zemské (nebo jaké) gravitace a dalších vesmírných zbytečností, se scvrkli do podoby kanadských borůvek. (Ano, zde jsou počátky těchto enormně velkých borůvek. [Časem se zmenšily, pravda])

Po dlouhých, nekončených třech minutách bitvy, dostala morčata hlad. A to se nemělo stát. Fidorky byly jasnou a jedinou možnou obětí. A tak se, stalo i nestalo, spravedlivě i nespravedlivě, že morčata vyhrála. A ta si (dávná historie, ale to je už teď fuk), žila šťastně až do konce dávné historie. A potom… (A nebo nic, to už je zase vzdálená budoucnost…), nic.

Advertisements

komentářů 7 (+add yours?)

 1. Trackback: Bissazioa, zákon Buddhovy spony « Àrionalë
 2. sněhurka
  čvc 13, 2011 @ 13:11:21

  ash, podívej se do menu, opravdu je to biSSazioa a ne bisaZZioa 😀 my jsme na začátku říkaly že se to bude plést 😀 (vyhrála jsem ! 😀 😀 )

  Odpovědět

 3. Jarka
  čvc 12, 2011 @ 09:35:04

  To bylo vskutku závažné téma, ale co jiného čekat od prázninového povídání. 😀
  Hezký letní den, ti přeji! 😉

  Odpovědět

 4. Naďa
  čvc 12, 2011 @ 08:32:15

  To jsem se hezky pobavila, máš dobrou fantazii, moc se mi to líbilo!

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: