Neodhalená tajemství II. – Prapodivné kladivo

Jak už jsem zmínila, na světě je tolik otázek a záhad, na které čekají lidé odpověď… ale ono odpovědět na ně, je nesmírně těžké. Snad jen domněnky jsou možné. Ale ty právě vyvolávají vlny sporů a… ne. Teď jsem odběhla od tématu. Už jste slyšely o tom prapodivném kladivu, co bylo nalezeno? Že ne?

Na obyčejné procházce objevil muž jménem Max Hahn něco, co čnělo z pískovcové skály. Když byla ta část pískovce odňata, bylo nalezeno kladívko se zlomenou násadou. Geolog Johne Watson zjistil, že jde o velmi starý pískovec. Při ještě podrobnějším zkoumání ještě, že násada je krystalická zkamenělina s nepoškozenou strukturou. Avšak vnitřní část násady zuhelnatěla. Už to je zvláštní.

Prozatím není žádný jiný případ, kdy by došlo ke zkamenění a zuhelnatění zároveň, známý. Vzorek z tohoto „Podivného kladiva“ byl poslán do tří laboratoří. Jeho stáří bylo odhadnuto na 14mil let (krásné datum, avšak vzhledem k několika teoriím o vzniku světa, dosti zavádějící. Podle toho, které z nich věříte. Ale to nevadí. Důležité je, že je jasné, že kladivo je skutečně velmi, velmi staré!)

Věk by ale nebyl tak zajímavý a zarážející. Mnohem podivnější je další zjištění, se kterým přišel institut Batelle Memorial Laboratory díky chemickým rozborům, které provedl. Zjistil totiž, že hlava fosílie sestávala z 96,6 % železa, 0, 74 % síry, 2,6 % chloru a zbývajících 0,006 % tvořily další příměsi. Jiné rentgenové a magnetické testy prokázaly, že ve struktuře nejsou přítomny žádné příměsi, které se běžně používají ke zušlechtění oceli.

Máme tedy před sebou velice zvláštní artefakt. Žádné znečištění. Žádné příměsi, které se se v normální oceli nachází. Jedná se tedy o takřka čisté nekorodující železo. Ale pozor, jak je možné, že bylo nalezeno takto staré kladivo z materiálu, který dosud nedokážeme ani s pomocí nejnovějších metod vyrobit???

Zdroj informací + obrázku: http://www.doplnek.com/content/podivne-kladivo 

Advertisements

komentářů 6 (+add yours?)

 1. Helena-B
  kvě 15, 2011 @ 17:44:46

  To je opravdu zajímavé, mám ráda záhady.

  Odpovědět

 2. Dragita
  kvě 14, 2011 @ 21:01:19

  zajímavý článek, snad jeho tajemství brzy rozlousknou. Nekorodující železo? Nevím proč, pořád mi z toho leze zásah z venčí, pokud se tedy naše terorie evoluce nesekla o pár milionů let:-)

  Odpovědět

 3. Kelyš
  kvě 14, 2011 @ 21:01:04

  Takové záhady mám rád. Lámu si nad tím hlavu lámu a nic z ní nevylámu. Jojo, to mi hlava a rozum nebere. Není to kladívko náhodou marťanské? 😀

  Odpovědět

 4. Jarka
  kvě 14, 2011 @ 06:17:41

  No to je opravdu záhada, jako brno. To kladívko, ani náhodou nevypadá na stáří několik miliónů let. Vzhledem, se mi zdá skoro soudobé. To koukám! 😀

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: