Seznamte se s… Neuldirem!

Tak pokračujme. S Allen jste se seznámili minule. Dnes vám představím jejího společníka, který jí až dosud (a neptejte se, zda i nadále) provázel všemi situacemi. Neuldir.

Já? Jmenuji se Neuldir. Jsem princ ze vzdálené země Talavia. A nejen to, nejsem člověk. Patřím k rase jménem Lath. Jsem možná i z jiné planety, planety Nava… Ale to už mi asi stejně nevěříte.

Takto se uvedl Neudlir, když se poprvé setkal s Allen v baru Milë. Vy mu to klidně věřit můžete, protože je to pravda! Opravdu se jmenuje Neuldir. Celým vznešeným jménem Neuldir the Niss. Také je pravda, že pochází ze země Talavia. Talavia, jak víme, leží na planetě Nava, kde žijí pouze Lathové, k jejichž rase také patří.

Má po většinu času kamenný výraz. Skoro se nesměje i když smysl pro humor jistě má. Místo koruny má na hlavě zlatavě hnědé polodlouhé vlasy. V jeho vždy živých očích svítí hvězdy, které si zřejmě někdy ukradl z oblohy, jak o něm jednou řekla Allen.

Stejně jako Allen je velice odvážný a nebojácný. Také velmi zodpovědný. Srdce mu hoří hlavně pro Navu a pro zemi, kde je princem. Už od malička obdivoval Navskou přírodu a dodnes na ni nedá dopustit. Rád si sám zajde někam stranou a přemýšlí o věcech, které se kolem něj dějí.

Je to také výborný bojovník. S mečem zachází lépe než s tužkou. To proto chce také Allen učit tomuto úžasnému umění. Rád si také čte v knihách, které nabízí Kertská knihovna. Je velmi učenlivý. Nerad mluví o své minulosti, protože nebyla moc růžová. (Jak se dozvíte z nových kapitol… nebudu proto předbíhat a prozrazovat!). Na minulosti ale nezáleží, důležité je, že nyní je jiný než býval, a že pro Talavii a pro Allen udělal mnoho dobrého!

Reklamy

komentářů 6 (+add yours?)

 1. Jedna Holčina
  kvě 09, 2011 @ 10:35:25

  Jediné, co je trošku zlé u těchto popisů je, že nemůžeš zacházet do hloubky popisu, protože bys prozradila děj někomu, kdo to třeba ještě nečetl… 😦 Jinak samozřejmě tleskám 🙂

  Odpovědět

 2. Vivienne
  dub 21, 2011 @ 13:17:47

  pěkný popis

  Odpovědět

 3. Jarka
  dub 21, 2011 @ 06:46:45

  Jsem ráda, že má Neuldir polodlouhé vlasy a smysl pro humor, o jeho odvaze a statečnosti, vůbec nepochybuji. 😀

  Odpovědět

 4. poetiza
  dub 20, 2011 @ 13:48:39

  Neuldir je příjemný společník.

  Odpovědět

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: