První bisazzioa: Trable Harryho Pottera

A tady to vše začalo… nejprve jsme se Sněhurkou vše jen říkaly, ale ty příběhy se nám toliko zalíbily, že jsme si řekly: „Proč to nesepsat?“ A tak vznikla zcela první Bissazioa…. a jaká to byla? Nese název Trable Harryho Pottera.

Na jedné dokonalé planetě, kde už se nežilo nijak jinak, než kyberneticky, bylo krásně a útulně. Život si také zpříjemňovali výrobou voňavek. Voňavky ale, bohužel, vyvolaly meziplanetární konflikt. Bylo to kvůli autorským právům na původ jejich přísad. Nejvíce se do toho vložila armáda Afganistánu, která potom, co byla v jiné válce poražena, musela mít základnu v domku na kuří nožce. U této základny však nebylo žádné pouliční osvětlení. Kravín totiž nedokázal vyprodukovat tolik energie, po tom, co byly všechny elektrárny zničeny bombovými útoky chobotnic, aby pouliční osvětlení zažehla. Zeměpisná šířka, která byla změřena rejnokem, také nebyla udána správně, a proto byla dodávka voňavek komplikovanější. Nedokázal to vyřešit ani Harry Potter. Pokoušel se o to ale. Chtěl totiž vytvořit voňavku z růžových karafiátů a čokolády. Ani jedna z těchto surovin nemohla být špatným změřením zeměpisné šířky ovlivněna.

Harry seděl a jedl kozí sýr, ale stále mu chyběla jedna přísada do voňavky. Každá voňavka totiž musí být nejméně ze tří ingrediencí. Možná by mu poradil lemur, co běhal vedle po stromech, ale protože se z něj při poslechu hudby stala diskokoule, už ani facka ho neprobrala. Proto musel Harry přemýšlet sám. Pustil si k tomu hi-fi věž. Ale ono pořád nic! Na okně uviděl modráska, a tu dostal spásný nápad!

Sejmul si z krku svoji šálu a počal ji pitvat. Byla totiž z Bhútánu a tam vždy do šál připlétali něco zajímavého. Elektrické piáno se rozezvučelo a Harry zase ztratil myšlenku. Musel přejít do své kanceláře. „Popokatepetl“ zanadával si! „Hrom do cementu uhoď!“ To ale neměl říkat. Objevilo se totiž silové pole. V něm se zjevil geniální vědec. Gumový medvídek. „Alfa a beta, musí být spojené!“ řekl. „V botanické zahradě ale tyhle rostliny nerostou?“ podotkl Potter. Vytasil svoji šavli a hrůzně se zadíval na gumového medvídka. Za oknem se objevila Carcoolka. „V Londýně hoří! Velký požár v Londýně!“

Potter nechal všeho. Zapomněl na voňavky a upjal se k jinému cíli. „Tohle bude boj na život a na smrt!“ pravil a vydal se s Carcoolkou pomoct Londýnu. Cestou potkali Hurvínka. Na ruce mu seděla frustrovaná růže. „Čau děcka!“ pozdravil Hurvínek. Měl dobrou náladu, protože měl před chvílí fazolovou omáčku. Gumový medvídek předvedl, jak vypadá drsňácký pohled hrdiny, když se na Hurvínka zle zadíval. Kolem přeleťelo letadlo. „naskočme!“ řekl medvídek. A naskočili. Vyřídily pár teroristů, co letadlo přepadli, vběhli do kabiny a přepnuli na autopilota. Pak se obrátily k pasažérům! „Kdo si dá kočičí jazýčky?“
Vánoční ozdobičky v kufru letadla se rozbily, když letadlo narazilo do Dvojčat. A to byl počátek i konce všeho!

Advertisements

I ty se můžeš podělit o své pocity z článku;

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Jsme k nalezení v…

Podporuji

ikonka 88x31

Web spadá pod licenci!

Licence Creative Commons
Listy snů, jejímž autorem je Anděla L. Heřmánková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .

%d bloggers like this: